1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

آموزش کادو کردن

زمانی که شما هدیه ای را به فردی می دهید که آن هدیه تمیز و ماهرانه هدیه شده باشد، این کادو شما را با استعداد جلوه می دهد و به فرد هدیه گیرنده هم نشان می دهد که شما برایش وقت و انرژی صرف کرده اید. تنها چیزی که لازم است  صبوری و دقت شما در حین مراحل این آموزش است. در این آموزش شما با نحوه کادو کردن معمول بصورت مستطیلی و همچنین با روش کادو کردن به شیوه ژاپنی بصورت قطری آشنا می شوید.

بخش ۱ از ۲: آموزش کادو کردن به روش معمول (مستطیلی)

۱: همه برچسبهای قیمت روی کادو را حذف کنید: هیچ چیز آزار دهنده تر از این نیست که بعد از صرف وقت و هزینه ای که برای انتخاب و ارسال هدیه کرده اید، یادتان بیاید که فراموش کرده اید برچسب قیمت را پاک کنید. پس قبل از هر کاری این کار را انجام دهید. چنانچه برچسب قابل جدا شدن نیست میتوانید با ماژیک و یا برچسب دیگری روی آن را بپوشانید.


۲: کادو را داخل جعبه بگذارید (در صورتیکه خود کادو جعبه نداشته باشد): این مرحله اختیاری است و تنها به شما کمک می کند که راحت تر کادو کنید. در صورتیکه امکان باز شدن در جعبه وجود دارد، پیش از کادو کردن با چسب کوچکی درب جعبه را محکم کنید.


۳: لبه های برش کاغذ کادو را مشخص کنید: در صورتیکه فکر میکنید در برش لبه ها کاملا صاف بریده نشوند میتوانید از خط کش برای تا کردن لبه های کاغد کادو استفاده کنید.


۴: جعبه کادو را در وسط کاغذ کادو و بصورت سر و ته بگذارید: این کار باعث می شود زمانی که کادو باز می شود روی کادو مشاهده شود.


۵: کاغذ کادو را دور کادو بپیچید: لبه افقی کاغذ کادو را دور هدیه ببندید. سعی کنید تا جایی که امکان دارد کاغذ کادو را بکشید که شل نباشد و دو لبه کاغذ کادو را روی همدیگر با چسب محکم کنید.


۶: لبه های دیگر کاغذ کادو را تا بزنید: ۲ لبه دیگر را به ترتیب به صورت مثلثی تا بزنید و بچسبانید.


۷: نوار روبان اضافه کنید: نوار روبان باید به اندازه کافی باشد که بتوانید به دور کادو بپیچید. برای تزئین معمولی میزان روبان باید باندازه ۲ برابر اندازه طول هدیه+۲ برابر اندازه عرض هدیه+۲ برابر اندازه ارتفاع هدیه+میزان کافی برای گره زدن روبان باشد.


۸: کارت تبریک اضافه کنید: در صورتی که میتوانید بصورت خطاطی هنری متن کارت تبریک را بنویسید و در غیر اینصورت میتوانید بصورت تایپ شده پرینت کنید و روی کارت تبریک بچسبانید.

 

بخش ۲ از ۲ (آموزش کادو کردن به شیوه ژاپنی بصورت قطری)


۱: کاغذ کادو را بصورت مستطیلی برش دهید


۲: کاغذ کادو را بصورت قطری روبروی خود قرار دهید: کاغذ کادو را بصورتی که طرح آن روی زمین باشد بصورتی روبروی خود قرار دهید که قطر مستطیل روبروی شما باشد.


۳: هدیه خود را بصورت مورب روی قطر کاغذ کادو قرار دهید: هدیه را بصورتی قرار دهید که زیر هدیه رو به بالا باشد و بخش مثلثی کوچی از کادو بیرون کاغذ قرار گرفته باشد.


۴: بخش مثلثی کاغذ کادو را تا بزنید و بچسبانید.


۵: کناره سمت چپ کاغذ کادو را تا بزنید: با تا زدن کناره سمت چپ کاغذ بخشی از کاغذ کادو بصورت مثلثی در بالای هدیه ایجاد می شود.


۶: بقیه کاغذ کادو در سمت چپ را بگونه ای تا بزنید که روی کادو و مثلث ایجاد شده در مرحله قبل را کاملا بپوشاند.


۷: با بقیه کاغذ کادو در بالای هدیه نیز مثلث بزرگتری ایجاد کنید و روی آن را با کاغذ کادو بپوشانید.


۸: کادو و کاغذ کادو را برگردانید: در این حالت روی کادو به بالا قرار خواهد گرفت.


۹: بخش پایین سمت چپ کاغذ کادو را تا بزنید تا مثلث کوچک دیگری ایجاد شود.


۱۰: مابقی کاغذ کادو را بگونه ای تا بزنید که روی مثلث ایجاد شده در مرحله قبل و خود هدیه را بپوشاند.


۱۱: بخش بالا سمت راست کاغذ کادو را تا بزنید تا مثلث دیگری ایجاد شود.


۱۲: مابقی کاغذ کادو در بالا سمت راست را نیز بگونه ای تا بزنید که مثلث دیگری زیر مثلث مرحله قبلی ایجاد شود.


۱۳: گوشه های راست و چپ ۲ مثلث ایجاد شده را کاملا تا بزنید


۱۴: دو مثلث ایجاد شده را روی کادو تا کنید و با چسب بچسبانید


۱۵: کادو را پشت و رو کنید و کار تمام شده است

برچسب‌ها:, ,