1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫94 امتیاز از 62 رای
Loading...

چگونه ضبط وثیقه خروج از کشور دانشجویان و دانش‌آموختگان خارج از كشور انجام می‌شود؟

ضبط وثیقه خروج از کشور چیست؟

افرادی که مشمول خدمت سربازی هستند، می بایست جهت خذ اجازه خروج از کشور، وثیقه ای نزد سازمان وظیفه عمومی (نظام وظیفه) قرار دهند تا به مدت معینی اجازه خروج از کشور را دریافت نمایند. طبق قانون، افرادی که در مدت تعیین شده به کشور برنگردند، سازمان نظام وطیفه، ضبط وثیقه خروچ از کشور مشولین غایب را انجام داده و وجه مورد نظر به حساب مربوطه واریز می شود.

افرادی که با معافیت تحصیلی و جهت تحصیل در خارج از کشور، اقدام به سپردن وثیقه و اخذ مجوز خروج از کشور به صورت دانشجویی (مهر خروج دانشجویی) می نمایند، پس از اتمام تحصیل می بایست به کشور بازگشته و خدمت سربازی را انجام دهند. دانش آموختگان خارج از کشور، در صورتی که وارد دوره غیبت سربازی شوند، مشمول قانون ضبط وثیقه مشمولان غایب می شوند و سازمان نظام وظیفه مجاز است پس از طی مراحل قانونی نسبت به ضبط وثیقه مشولان غایب اقدام نماید.

پیشنهاد مطالعه:  چگونه کد نوسازی ملک بگیریم؟

مراحل انجام امور اداری مربوط به ضبط وثیقه خروج از کشور دانشجویان و دانش‌آموختگان خارج از كشور در سازمان وظیفه عمومی (نظام وظیفه) به شرح زیر است:

  • اخذ نامه معرفی به سازمان وظیفه عمومی ناجا از سازمان امور دانشجویان.
  • مراجعه پدر، مادر یا نماینده قانونی (وکیل) فرد مشمول به سازمان وظیفه عمومی.
  • پرداخت مبلغ وثیقه.
  • صدور نامه توسط سازمان وظیفه عمومی به سازمان امور دانشجویان مبنی بر ضبط وثیقه.

چگونه انجام امور اداری در تهران و پیگیری کارهای اداری در ایران در مورد ضبط وثیقه خروج از کشور دانشجویان و دانش آموختگان خارج از کشور توسط سیمیا اداری انجام می شود؟

ابتدا در وب سایت سیمیا سرویس، در بخش انجام امور اداری (سیمیا اداری) سفارش شما ثبت می شود. پس از ثبت سفارش، کارشناس سیمیا اداری جهت بررسی جزییات و تشریح روند انجام امور اداری در تهران با سفارش دهنده تماس گرفته و فرآیند پیگری کار اداری در ایران را تشریح می نماید. پس از اخذ مدارک لازم مطابق موارد ذکر شده، کارشناس سیمیا اداری جهت انجام کارهای اداری در تهران اقدام کرده و در مراحل مختلف پیگیری کار اداری، نتایج حاصل شده را در اختیار سفارش دهنده قرار می دهد. پس از اتمام انجام امور اداری در تهران، مدارک اخذ شده در طی پیگیری کارهای اداری، به سفارش دهنده ارسال می شود.

پیشنهاد مطالعه:  چگونه گواهینامه رانندگی بگیریم؟

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , ,