1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫89 امتیاز از 65 رای
Loading...

چگونه ارزشیابی مدرك تحصيلي دانشجویان و دانش‌آموختگان خارج از كشور انجام می‌شود؟

چرا ارزشیابی مدرک تحصیلی دانشجویان و دانش‌آموختگان خارج از كشور انجام می شود؟

کلیه افرادی که مدرک تحصیلی خود را از خارج از کشور اخذ نموده اند، می توانند با مراجعه به سازمان دانشجویان وزارت علوم، (برای رشته  های غیر پزشکی) و وزارت بهداشت (برای رشته های پزشکی) مدارک تحصیلی خود را ارزشیابی نمایند. پس از انجام امور اداری در تهران و تحویل مدارک لازم، فرآیند ارزشیابی مدرک تحصیلی دانشجویان و دانش آموختگان خارج از کشور انجام می شود.

دانشجویانی که در رشته های مربوط به وزارت علوم تحصیل نموده اند، ارزشیابی مدارک تحصیلی خود را در سازمان دانشجویان وزارت علوم انجام می دهند. پس از طی مراحلی که در ادامه بیان خواهد شد، در صورتی که مدرک تحصیلی فرد، معتبر تشخیص داده شود، دانشنامه ای به وی تحویل می گردد.

پیشنهاد مطالعه:  چگونه خرید خدمت سربازی را انجام دهیم؟

آقایانی که با معافیت تحصیلی از کشور خارج شده اند، جهت اخذ مهر ویژه مشمولین، می بایست ابتدا وضعیت معافیت تحصیلی خود را معلوم کرده (اخراج از دانشگاه یا انصراف از تحصیل و یا فراغت از تحصیل) و سپس انجام امور اداری مربوط به مراحل اخذ مهر ویژه مشمولان غایب را انجام دهند.

مراحل ارزشیابی مدرك تحصيلي دانشجویان و دانش‌آموختگان خارج از كشور جهت انجام امور اداری در سازمان امور دانشجویان به شرح زیر است:

1) تشکیل پرونده در سامانه تاک مربوط به وزارت امور خارجه.
2) تشکیل پرونده در سازمان امور دانشجویان.
3) تشکیل کمیسیون و بررسی پرونده.
4) صدور نامه به سازمان وظیفه عمومی ناجا (نظام وظیفه) جهت ضبط وثیقه.

چگونه انجام امور اداری در تهران و پیگیری کارهای اداری مربوط به ارزشیابی مدرک تحصيلي دانشجویان و دانش‌آموختگان خارج از كشور توسط سیمیا اداری انجام می شود؟

ابتدا در وب سایت سیمیا سرویس، بخش انجام امور اداری (سیمیا اداری) ثبت سفارش انجام می شود. پس از آن، کارشناس سیمیا اداری جهت پیگیری سفارش و تشریح جزییات مربوط به ارزشیابی مدرک تحصیلی دانشجویان، جهت انجام امور اداری در تهران با سفارش دهنده تماس گرفته و مدارک لازم جهت پیگیری کارهای اداری در ایران را از ایشان دریافت می کند. نتایج حاصل شده در طی انجام کارهای اداری در تهران، مرحله به مرحله به سفارش دهنده ارسال شده و ایشان در جریان روند پیگیری کار اداری قرار داده می شود. پس از انجام امور اداری و پیگیری کارهای اداری لازم، کلیه مدارک به سفارش دهنده در ایران یا خارج از ایران ارسال می شود.

پیشنهاد مطالعه:  چگونه وقت سفارت آمریکا بگیریم؟

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , ,

One thought on “چگونه ارزشیابی مدرك تحصيلي دانشجویان و دانش‌آموختگان خارج از كشور انجام می‌شود؟

  1. Pingback: مراحل مهر ویژه مشمولان غایب | انجام و پیگیری امور اداری در ایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *