1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫85 امتیاز از 55 رای
Loading...

چگونه گواهی عدم کاریابی بگیریم؟

گواهی عدم کاریابی

گواهی عدم کاریابی

هر دانشجویی که از آموزش رایگان در طول تحصیل بهره‌مند شده باشد ، در روز ثبت نام در دانشگاه، تعهدی مبنی بر کار در ایران به میزان متناسب با زمان آموزش رایگان امضا کرده است .روش‌های مختلفی برای دریافت گواهی عدم تعهد وجود دارد. یکی از این روش‌ها دریافت گواهی عدم تعهد، بوسیله گواهی عدم کاریابی است.

روش‌های دریافت گواهی عدم تعهد عبارتند از:

1.انجام کار در ایران به میزان متناسب با زمان بهره مندی از آموزش رایگان(روش اصلی)
2. پرداخت هزینه آموزش رایگان ( خرید مدرک)
3. دادن درخواست کاریابی ؛ در صورتی که پس از شش ماه از ارائه درخواست ، کار پیدا نشود ، این تعهد لغو می شود .
همان‌طور که در بالا ذکر شد یکی از روش‌های لغو تعهد، دریافت گواهی عدم کاریابی است که در این مطلب نحوه دریافت آن به طور مفصل توضیح داده خواهد شد. به طور کلی عدم کاریابی یعنی، فارغ التحصیلان غیر مشمول در صورت پیدا نکردنِ کار در طول یک دوره(شش ماه) می‌توانند مدارک تحصیلی خود را به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه آزاد کنند.

پیشنهاد مطالعه:  چگونه پاسپورت بگیریم؟

برای دریافت گواهی عدم کاریابی باید دارای شرایط زیر باشید:

1. حداقل شش ماه از زمان فراغت از تحصیل شما گذشته باشد.
2. حداقل شش ماه از زمان پایان خدمت سربازی، یا معافیت دائم شما گذشته باشد.

اگر شرایط بالا را دارید برای دریافت گواهی عدم امکان کاریابی تنها کافیست به کاریابی مورد تایید وزارت کار مراجعه کرده و و با پر کردن فرم عدم کاریابی تقاضای کار کنید. در صورتی که بعد از شش ماه جستجوی شما برای کار ناموفق باشد، از کاریابی مذکور نامه‌ای مبنی بر عدم کاریابی در این مدت دریافت کرده و سپس به وزارت کار مراجعه کنید. در صورت مراجعه، وزارت کار نامه‌ای به شما می‌دهد که به ارائه آن به دانشگاه محل تحصیل می‌توانید مدرک خود را بدون پرداخت هزینه تحصیل رایگان آزاد کنید.

پیشنهاد مطالعه:  چگونه معافیت کفالت پدر بگیریم؟

پی‌نوشت:

در شهر تهران به علت مراجعات متعدد برای دریافت برگه عدم کاریابی، روند مشخصی در اداره کار برای دریافتِ این گواهی در نظر گرفته شده است که با مراجعه به آنجا و پیگیری آن روند، می‌توانید گواهی عدم کاریابی را دریافت کنید.

همچنین شما میتوانید کلیه عملیات و مراحل دریافت گواهی عدم کاریابی وزارت کار را به متخصصان سیمیا بسپارید تا در کمترین زمان، این فرآیند به طور کامل برای شما انجام شود. برای ثبت سفارش بر روی لینک زیر کلیک کنید:
ثبت سفارش

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2 thoughts on “چگونه گواهی عدم کاریابی بگیریم؟

 1. الهام اکبری says:

  با سلام. من یه سوالی داشتم ازتون.
  توی گواهی موقت فارغ التحصیلی من تاریخ آبان ۹۵ رو تاریخ صدور مدرک نوشته. طبق چیزی که توی سایت نوشتید من باید ۶ ماه بعد از آبان صبر کنم و بعد به یکی از اداره های کاریابی مراجعه کنم؟
  من قبل از عید به یکی از دفاتر کاریابی مورد تایید وزارت مراجعه کردم ولی مسئول مربوطه به من گفتن که گویا باید یکی سال از فارغ التحصیلی بگذره بعد به دفتر مراجعه کنم و بعد از ۶ ماه گواهی عدم کاریابی صادر میشه.
  میشه لطفا راهنماییم کنید که دقیقا کی میتونم به دفاتر مراجعه کنم؟

 2. B.E says:

  سلام
  طبق قانون جدید برای عدم کاریابی، متقاضی باید بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی و حداکثر تا شیش ماه پس از فارغ‌التحصیلی برای عدم کاریابی اقدام کند، اگر این کار را انجام ندهد دیگر نمی‌تواند از این راه مدرک خود را آزاد کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *