1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars به این مطلب رای دهید
Loading...

ازدواج مانند بیدار شدن از نابینایی عشق و افشای عمیق ترین رازهای افراد است. شاید یک روز چشمتان باز شود و متوجه شوید چیزهای بامزه ای که در همسرتان دوست داشتید، در واقع عادت های بد یک همسر خسیس بوده اند. شما عاشق هدایای ارزان او بودید و تصور می کردید نشانه سادگی او هستند، اما او در واقع از خرج کردن متنفر است. شما عاشق مزه ساندویچ هایی بودید او از شما می خواست از خانه با خود بیاورید تا گوشه پارک با هم بخورید، اما در واقع او معتقد است غذا باید با کمترین هزینه و با ساده ترین مواد پخته شود. اگر هنوز هم یک عاشق نابینا هستید، بهتر است نشانه های خساست در همسر آینده را بشناسید.

چه کسی خسیس است و چه کسی صرفه جو؟

بسیار پیش می آید که افراد به تصور آنکه نامزدشان فردی مقتصد و به فکر آینده است، ازدواج می کنند اما پس از مدتی می فهمند با فرد خسیسی ازدواج کرده اند. فرد مقتصد هر چند از مخارج غیر ضروری اجتناب می کنند، اما اگر موقعیت اضطراری و مهمی پیش بیاید ابایی از خرج کردن ندارند. این در حالی است که فرد خسیس در برابر  تمام موقعیت های خرج کردن پول، فارغ از اهمیت آن، مقاومت جدی می کنند. پول آنها به جانشان بسته است و هیچ چیزی نمی تواند مانع این دلبستگی شود.

تشخیص نشانه های خساست در همسر آینده:

همه چیز را به پول ربط می دهد:

هر بار که در مورد چیزی در زندگی خود حرف می زنید، به نظر می رسد او بحث را با پول نتیجه گیری می کند. شما در حال حرف زدن درباره پروژه جدیدی هستید که به نظر وقت گیر و سخت می رسد، او ناگهان حساب می کند که چقدر از این کار پول در می آید. وقتی عکس های سفرتان به یکی از نقاط گردشگری را می بینید، در عوض تعریف از زیبایی های آن به فکر هزینه های سفر است.

حرف زدن از خرید چیزی تابو است:

وقتی از او می خواهید چیز جدیدی برای شما بخرد، انگار اعلام جنگ جهانی سوم به او کرده اید. او نمی تواند درک کند که مشکل لباس، کفش یا وسیله کهنه شما یا خودش چیست.

عاشق چیزهای کهنه است و دلیلی برای خرید یک وسیله نو نمی بیند. اگر زنی باشید که عاشق خرید کردن هستید و با او ازدواج کنید، در نهایت تبدیل به زنی خواهید شد که کارت حقوقش را از او گرفته اند یا در سکوت فقط به ویترین فروشگاه ها نگاه می کند.

وقتی چیزی خراب می شود، ده ها بار آن را تعمیر می کند تا راضی به خرید یکی دیگر شود:

حتی می تواند چیز ارزانی باشد، اما او راضی به خرید یکی دیگر نمی شود. پیش از آنکه راضی شود یکی دیگر بخرد، ده ها بار آن را تعمیر می کند و برای تعویض قطعاتش هزینه می کند. برایش توضیح می دهید که خرید یک وسیله نو در طولانی مدت کم خرج تر از تعویض دائم قطعات یک وسیله کهنه است. اما او از این منظر نگاه می کند که فعلا پول کمتری می دهد.

پیشنهاد مطالعه:  پنج نشانه ی خودشیفتگی پنهان

شما را وادار به خرج نکردن می کند:

 اگر هر بار با گفتن «من نمی خورم، من نمی خواهم، من نیاز ندارم، شما چطور؟»، شما را در رودربایستی قرار می دهد و از خرج کردن منصرف می کند، شک نکنید که با یکی از نشانه های خساست در همسر آینده خود رو به رو شده اید.

تعارف شما را برای پرداخت هزینه قبول می کند!

یک مرد خسیس برابری حقوق زن و مرد را فقط هنگام خرج کردن به رسمیت می شناسد. شما نامزد هستید و برای شناخت بیشتر یکدیگر به بیرون دعوت شده اید، پس نامزدتان باید هزینه هایش را پرداخت کند. اگر نامزدتان تعارف شما را برای پرداخت هزینه قبول می کند، در مورد انتخابتان تردید کنید.

هدیه دادن را کار بیهوده ای می داند:

معمولا در جلسات اول آشنایی خبری از هدیه یا گل نیست، که طبیعی است. اما با پیشرفت رابطه، باید هدیه و گل دریافت کنید. اگر نامزدتان در برابر هدیه خریدن مقاومت می کند، حتی گل خریدن را هم بیهوده می داند و برای توجیه این کار سخنرانی های طولانی در بیهوده بودن هدیه ارائه می دهد، بهتر است یک بار دیگر نشانه های خساست در همسر آینده را در او بررسی کنید. زندگی مشترک پر از سالگرد، تولد و مناسبت های خاص است که فرد خسیس همه آنها را به جهنم تبدیل خواهد کرد.

روی درآمد شما حساب می کند:

افراد خسیس اصرار دارند که همسرشان شاغل باشد و حتی در مورد نحوه خرج کردن پول او هم تصمیم می گیرند. لزوما چنین چیزی جز نشانه های خساست در همسر آینده نیست، اما اگر نامزد شما دائما روی چنین چیزی تاکید می کند، بهتر است بیشتر دقت کنید.

وقتی موقعیت اورژانسی پیش می آید، از پول گرفتن از او می ترسید:

یک موقعیت اورژانس پزشکی پیش آمده یا اتفاقی افتاده است که لازم است همین الان از کارتش مقداری پول برداشت کنید. از واکنش او می ترسید، زیرا می دانید اجازه نمی دهد توضیح دهید که چرا پول خرج کرده اید.

دنبال جاهای ارزان است:

 تجربه غذا خوردن در یک غذاخوری ارزان قیمت اما صمیمی خیلی هم خوب است، اما اگر نامزد شما همیشه به دنبال مکان های ارزان قیمت است بهتر است در مورد تصمیم خود دوباره فکر کنید.

پیشنهاد مطالعه:  شوک فرهنگی: آشنایی با مشکلات مهاجرت

از دیگر نشانه های خساست در همسر آینده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از رفت و آمد با دیگران نفرت دارد و در حرف هایش این را ابراز می کند.
  • به جای تلفن زدن، تک زنگ می زند یا پیام های متنی می دهد.
  • لباس های تکراری می پوشد.
  • اتاق و انباریش پر از وسایل کهنه و شکسته است که امید دارد جایی به دردش بخورد، حتی شیشه های کهنه و فلزات زنگ زده.
  • حتی در ابراز علاقه هم خساست به خرج می دهد. انگار که نشان دادن علاقه به خرج کردن بیشتر می انجامد.
  • اگر از درآمدش بپرسید، به جوابی نمی رسید.
  • ماشینش در پارکینگ خاک می خورد و او عاشق پیاده روی است.
  • قرض گرفتن از آنها غیر ممکن است.
  • در رستوران چیزی نمی خورد، مگر آنکه مهمان کس دیگری باشد. آن وقت است که اندازه چند نفر می خورد.

در آخر:

اگر هر بار پس از گردش های دو نفره، خسته و کوفته، گرسنه و کسل به خانه باز می گردید، در مورد خساست همسرتان بیشتر فکر کنید. شاید دوست ندارید، اعتراف کنید که او خسیس است، اما بدانید که تکرار این زندگی خسته کننده است. زندگی با چنین فردی یعنی انزوای اجتماعی، فرار از همه، گیر کردن در یک زندگی کسالت بار بدون تفریح، دعواهای دائمی بر سر پول و حتی سوءتغذیه. بهترین طرز برخورد با همسر خسیس ازدواج نکردن با اوست. زندگی با این افراد بسیار سخت است. افراد خسیس خود را از اول خسیس نشان نمی دهند. اکثر افراد با ظاهر مناسب و هدیه به خواستگار می روند. به همین دلیل بهتر است بعد از خواستگاری بلافاصله عقد نکنید و دوره ای را به عنوان نامزدی در نظر بگیرید. در این دوره همسر آینده خود را از نظر خساست، عصبانیت، شک و دودلی و دیگر خصوصیات ناپسند ارزیابی کنید.

مشاوران متخصص سیمیآروم در حوزه پیش از ازدواج

در صورتی که نیاز به برگزاری جلسه مشاوره آنلاین (تصویری) در حوزه پیش از ازدواج دارید میتوانید با اساتید سیمیآروم وقت مشاوره خود را رزرو نمایید.

دکتر مهدی بینا
روانپزشک و استاد دانشگاه

رزومه و رزرو وقت مشاوره

دکتر فرشاد شیبانی
دکترای تخصصی روانشناسی

رزومه و رزرو وقت مشاوره

دکتر سعید ایمانی
استاد دانشگاه

رزومه و رزرو وقت مشاوره

دکتر ساره بهزادی پور
استاد دانشگاه

رزومه و رزرو وقت مشاوره

دکتر سعاده ملک عسگر
دکترای روانشناسی

رزومه و رزرو وقت مشاوره

دکتر محمدعلی مظاهری
استاد دانشگاه

رزومه و رزرو وقت مشاوره

دکتر فرشته موتابی
استاد دانشگاه

رزومه و رزرو وقت مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.