چرا همسرم به من ابراز احساسات نمی کند؟

چرا همسرم به من ابراز احساسات نمی کند؟دسته بندی: مشاوره زناشوییچرا همسرم به من ابراز احساسات نمی کند؟
نسرین 2 سال قبل

سلام خانومی هستم 26 ساله و 3 سال هست که عقدم. همسر من با بنده همسن می باشد. بعد از عقدمون ایشون سرباز شد و ما از دو شهر مختلف هستیم که در دانشگاه با هم اشنا شدیم. همسرم حالا کارآموز وکالت هست ولی هنوز درآمد انچنانی ندارد.
پدر بنده از بیماری روانی رنج میبرد و چندبار بستری شده. برای همین مردی تو خانواده نیست که به همسرم برای زودتر برگزار کردن مراسم عروسی فشار بیاره. ایشونم عروسی رو عقب می اندازه و امروز و فردا میکنه. هر وقت ازش پول میخوام میگه ندارم. من الان خیلی فشار عصبی دارم از طرفی هم بهم ابراز محبت هم نمیکنه مثلا بگه دوستت دارم منم قبلا تو کانالا خونده بودم که مردا به زبون نمیارن و یه زن باید به شوهرش یاد بده که به زبون بیاره. من هزاران بار بهش گفتم که بهم ابراز محبت کن یه دوستت دارم گفتن خیلی سخته ؟ گفتم این حرفات بهم انرژی میده. اونم یا میگه باشه و عمل نمیکنه یا هم حرفو عوض میکنه و حرفامو با تمسخر جواب میده.
من گفتم عاشورا تاسوعا بیا پیشم شهر ما تا با هم باشیم نیومد و گفت من از شهرتون بدم میاد. همه فامیل ما میپرسیدن چرا نامزدت نیومده باهم قهرید؟ خیلی احساس بدی داشتم این چند روز و از جواب دادن به دیگران خسته شده بودم. بهم میگه چرا تو آزمونهای استخدامی قبول نمیشی یک سال بهت فرصت میدم تا قبول بشی و گرنه باید تو تصمیمم برای عروسی با تو تردید کنم.
خب من 3 سال با فقر و نداری و سربازیش ساختم. اینم دستمزد منه؟ مگه نفقه وظیفه مرد نیست اون الان نفقه این سه سال رو به من بدهکاره. تازه تهدیدمم میکنه که چرا قبول نمیشی. خلاصه سرتونو درد نیارم خیلی ناراحت و افسرده ام من خیلی تلاش کردم و درس خوندم ولی تو آزمونا قبول نشدم ولی وقتی بهم سر کوفت میزنه و میگه تو هیچ تلاشی نمیکنی و میخوری و میخوابی. دلم آتیش میگیره و دوس دارم فریاد بزنم. الان دوروزه به تلفن هاش جواب نمیدم چون بعد از تهدید از طرف ایشون منم گفتم نفقه وظیفه مرد هست نه زن و گفتم اگر به طمع کارکردن من باهام ازدواج کردی برو دنبال شخص دیگر.
ایشون اون شب ازم معذرت خواهی کرد ولی من به سردی جواب دادم و وقتی هم زنگ میزنه جواب نمیدم چون احساس میکنم زیادی در دسترسش بودم و این باعث شده که هر توهین وتهدیدی بهم بکنه. حالا شما بگید من با این مرد چه کنم؟ با احساساتم که جریحه دار شده چه کنم؟ احساس سرخوردگی و افسردگی دارم و اعتماد بنفسم هم برای شرکت در آزمون کم شده به علت شکستهای پی در پی.

پاسخ ها

با سلام
جدا از رابطه، وضعیت فعلی تان و علائمی که مطرح کردید و کاهش اعتماد به نفس برای شرکت در آزمون و …، باید بطور جدی تر برای رندگی و وضعیت کاری تان تصمیم بگیرید و دو حالت وجود دارد- اینکه خودتان تمایل دارید در آزمون شرکت کنید و به کار مرتبط بپردازید یا خیر-
بنابراین جدا از درخواست و تهدید و اصرار همسرتان این شرایط را برای خودتان تعیین کنید و اگر تصمیم گرفتید که ادامه دهید باید موانع و مشکلات قبلی و علت عدم موفقیت های خود را شناسایی کنید و در پی رفع آن باشید؛ شاید با یک برنامه ریزی دقیق و جدی تر بخوبی بتوانید این مرحله را پشت سر بگذرانید…
موضوع دوم همسر و واکنش و رفتارهای وی در طول مدت نامزدی تان است. در حال حاضر در رابطه تان چندین مورد  مانند مسائل مالی و عاطفی برایتان اذیت کننده ست و در این مدت بیشتر نیز شده است اما قطعا با قهر کردن و جواب ندادن رابطه تان بهتر نمی شود و روز به روز از هم دورتر می شوید. پس حتما برای بهبود رابطه با  هم به متخصص زوج درمانگر در شهرتان مراجعه کنید.

رزرو وقت مشاوره بازگشت