1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars به این مطلب رای دهید
Loading...

اغلب تصور می شود که مردان به دلیل نارضایتی جنسی رو به خیانت می آورند. هر چند این امر یکی از دلایل مهم است، اما در همه موارد صدق نمی کند. دلایل خیانت مردان می تواند بسیار عمیق تر از رابطه جنسی باشد.

برخلاف کلیشه های رایج در جامعه که مردان جذب معشوقه های جوان و زیبا می شوند، تنها 12 درصد از مردان خیانتکار تایید کرده اند که معشوقه آنها از همسرشان زیباتر بوده است.

دلایل خیانت مردان:

انزوای عاطفی:

یکی از مهمترین دلایل خیانت مردان پس از تولد فرزندان احساس انزوای عاطفی از سوی همسر است. زنان با گرفتاری های کودک و خانه مشغول می شوند و اگر فرصتی پیدا کنند، آنقدر خسته هستند که به جز خواب به چیز دیگری فکر نمی کنند. در اینجاست که مرد احساس می کند در زندگی مشترکش تنها مانده است. مرد احساس می کند که در زندگی اولویت خود را از دست داده است و کودکان به مرکز توجه همسرش تبدیل شده اند.

مردان نیز موجوداتی عاطفی هستند:

فرهنگمان به ما القا کرده است که مردان باید از رابطه جنسی خود رضایت داشته باشند. اما تحقیقات از مردان خیانتکار نشان می دهد که تنها 8 درصد از این مردان نارضایتی جنسی را عامل خیانت خود معرفی کرده اند. برخلاف تمام این کلیشه ها مردان نیز موجوداتی عاطفی هستند و دلایل خیانت مردان تنها به مشکل در رابطه زناشویی محدود نمی شود. آنها مایل هستند از سوی همسر خود ستایش شوند و همسرشان تلاش آنها را در زندگی ارج نهد. مشکل اینجاست که مردان بر خلاف زنان به ندرت این احساسات را ابراز می کنند. بنابراین ممکن است زن متوجه نشود که همسرش چه زمانی به مقداری تایید و توجه نیاز دارد.

پیشنهاد مطالعه:  تاثیر مواد مخدر بر سلامت روان

طبق تحقیقات، مردان کمی به دلیل جذابیت فیزیکی به زن دیگری غیر از همسر خود جذب می شوند. در واقع مردان به دنبال رابطه جنسی با یک بدن بهتر نیستند، بلکه برای پر کردن یک خلا عاطفی به خیانت رو می آورند. مرد برای پر کردن خلا دورنی به زن دیگری جذب می شود و رابطه جنسی در امتداد این مسیر پیش می آید.

رابطه خود را شاد نگه دارید:

به عنوان یک زن به فعالیت های روزمره خود توجه کنید. آیا گرفتاری های شغلی و امور مربوط به کودکان مانع از توجه شما به نیازهای عاطفی همسرتان شده است؟ طوری برنامه ریزی کنید که برخی شب ها خلوتی دو نفره دور از کودکان داشته باشید.

به عنوان یک مرد، اگر احساس می کنید نادیده گرفته می شوید و دچار انزوای عاطفی شده اید، به جای ارتباط یافتن با زن دیگری، این احساسات را با همسر خود در میان بگذارید.

برچسب‌ها:, , ,

One thought on “دلایل خیانت مردان: اهمیت انزوای عاطفی

  1. Pingback: خطاهای عاطفی دخیل در از بین رفتن شادی - مشاوره خانواده و روانشناسی | ایرانیان خارج از کشور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.