مصرف مواد و سلامت روان

آیا می دانستید که اعتیاد به مواد مخدر یا الکل یک بیماری روحی است؟ اختلال مصرف مواد مخدر خواسته ها و اولویت های طبیعی انسان را تغییر می دهد. این اختلال رفتارهای طبیعی را تغییر می دهد و در توانایی اشتغال، مدرسه رفتن و برقراری روابط خوب با دوستان و خانواده تداخل ایجاد می کند. در سال 2014، 20.2 میلیون نفر از بزرگسالان در ایالات متحده دچار اختلال مصرف مواد مخدر بودند و 7.9 میلیون نفر دیگر هم دچار اختلال مصرف مواد مخدر همراه با یک بیماری روانی دیگر بودند. بیش از نیمی از افراد مبتلا به اختلال مصرف مواد مخدر و یک بیماری روحی دیگر مرد بودند (4.1 میلیون نفر). ابتلا به دو اختلال به طور هم زمان تحت عنوان «همبودی اختلال» شناخته می شود و موجب دشواری در درمان هر یک هر آنها می شود.

تنباکو ماده دیگری است که با اعتياد و خطرات سلامت عمومی بدن همراه است. تنباکو را می توان به صورت دود، استشمام یا جویدن مصرف کرد. با این حال، رایج ترین روش استعمال آن در بین افراد به وسیله استعمال سیگار است. تحقیقات نشان می دهند که احتمال استعمال دخانیات در افراد مبتلا به بیماری های روحی بیشتر از سایرین است. این امر به خصوص در مورد افراد مبتلا به افسردگی اساسی (Major Depression) یا افراد مبتلا به اسکیزوفرنی (Schizophrenia) بیشتر صادق است. تخمین زده می شود که افراد مبتلا به اختلالات روانپزشکی حدود 44 درصد دخانیات در ایالات متحده آمریکا را خریداری می کنند. گفته می شود که مصرف سیگار یکی از دلایل ابتلا به بیماری های جسمی بیشتر در افراد مبتلا به بیماری های روانی و مرگ زودرس آنها نسبت به افراد سالم است.

در صورتیکه پس از مطالعه موارد فوق به برگزاری یک جلسه مشاوره روانشناسی آنلاین، با یکی از متخصصین مشاور سیمیآروم نیاز دارید، میتوانید از طریق لینک زیر درخواست خود را ثبت نمایید. تمامی اساتید و مشاوران فعال در سیمیآروم از برجسته ترین مشاوران ایران می باشند.

رزرو وقت مشاوره

بازگشت